Marmoleum

Marmoleum - plovoucí podlaha - Podlahovina Marmoleum® click byla inspirována vzájemným souzněním přírody a života lidí. Byla vytvořena tak, aby splňovala i ty nejnáročnější požadavky na moderní vzhled a funkční vlastnosti. Marmoleum® click je přírodní plovoucí podlahovina vyráběna v lamelách a ve čtvercích. Její vrchní vrstvu tvoří materiál Marmoleum®, který je vyráběn ze směsi obnovitelných surovin a tím nepoškozuje životní prostředí. Nejdůležitější složku tvoří lněný olej, který je získáván z rostlin lnu. Společným smícháním s pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty vzniká směs, která je pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii. Pod vrchní vrstvou materiálu Marmoleum® je umístěna voděodolná, extrémně hustá dřevovláknitá HDF deska opatřená z rubu vrstvou korku. 

Díky vrchní vrstvě z materiálu Marmoleum® můžeme tuto podlahovinu řadit mezi ekologické podlahové krytiny, které přispívají ke zdravému bydlení. 
Marmoleum® zajišťuje přirozenou antistatičnost, prach i špínu lze snadno a rychle odstátni. Na jeho povrchu nedochází k množení bakterií, čímž je nejvhodnější podlahovinou pro lidi trpící alergiemi nebo astmatickými obtížemi. V domě je podlaha vystavena značné zátěži. 
Marmoleum® click je trvanlivá podlahovina a díky dvouvrstvé povrchové úpravě Topshield ještě odolnější vůči nečistotám a otěru. Kvalitní přírodní pigmenty poskytují barevnou stálost, takže Vaše podlaha bude vypadat stále perfektně. Marmoleum® click navíc snadno dosahuje pokojové teploty, nestudí, zajišťuje útulnost, pohodlí a pocit tepla.Instalace materiálu Marmoleum® click je opravdu jednoduchá a časově nenáročná, navíc lze ihned po pokládce podlahu používat. Lamely i čtverce se v pravém slova smyslu spojují „zakliknutím“. Pokládka se provádí bez lepení a díky novému patentovaný zámkovému sytému click bude pokládka ještě snadnější a jednodušší. Aby vaše podlaha vypadala co nejlépe a splňovala všechny své funkční vlastnosti, svěřte raději instalaci materiálu Marmoleum® click odborníkovi. Marmoleum® click může být instalováno podklad, který je rovný, hladký, pevný, celistvý, čistý a trvale suchý. Důležité: Při značně nerovném podkladu (nerovnosti 2 mm a více) je nutná dodatečná příprava podkladu.